Značky

Armani (33)

Italský módní dům založený roku 1975 známým návrhářem Giorgiem Armanim. Navrhuje, vyrábí a distribuuje hlavně luxusní oděvy a šperky, ale také módní doplňky jako tašky, kabelky, obuv, pásky, čepice či kravaty. Výrobky reprezentuje několik značek se společným jmenovatelem Armani. Giorgio Armani tvoří hlavně luxusní dámská móda a pánská móda dostupná ve značkových prodejnách či pečlivě vybraných buticích. Emporio Armani je dámská móda a také pánská móda zaměřená na poslední módní trendy. Kolekci denim oblečení představuje Armani Jeans. Na mladé zákazníky cílí značka Armani Exchange. Každá cílová skupina dostává výrobky pro sebe.

Calvin Klein (30)

V New Yorku se roku 1968 objevuje obchod s kabáty Calvin Klein. Americký módní návrhář Calvin Klein si zde s přítelem Barrym Schwartzem zakládá módní značku Calvin Klein Limited. Nejprve se v jeho hledáčku ocitá pánská móda, především pánské kabáty, ale i dámské kabáty. Následně jeho zájem upoutá dámská móda a kolekci rozšiřuje o dámskou sportovní módu, dámská spodní prádlo. Velmi brzy se značka etabluje na trhu a už na konci 70. let 20. století sortiment tvoří i pánská móda v celé své šíři, dále obuv, šátky, pásky, džíny, kosmetika nebo také sluneční brýle. Kromě toho se objevují také parfémy. V roce 1979 se značka proslaví skandálem, když se herečka Brooke Shieldsová objeví na plakátech pouze v džínách Calvin Klein. Řada kousků oděvů je unisex charakteru a mohou ji nosit obě pohlaví.

Diesel (3)

Ve vesnici Molvena na severu Itálie zakládá Renzo Rosso roku 1978 společnost, která se o rok později prezentuje značkou Diesel. Zaměřuje se hodně na mladou generaci, od roku 1984 prezentuje široké spektrum dětské módy, o pět let později se přidává dámská móda. Charakteristické jsou pro ni rifle pro děti, teenagery, ale i pro dospělé. Kromě džín se pod značkou Diesel objevují i sluneční brýle, obuv, tašky, kabelky, jiné doplňky, parfémy a kosmetika. V rámci skupiny existuje i několik podznaček, například DieselStyle Lab se zaměřuje na klientelu z oblasti vyšší příjmové skupiny, dále je zde sportovní značka 55-DSL.

Gianfranco Ferre (17)

Za známou značkou Gianfranco Ferre stojí italský architekt Gianfranco Ferre, který roku 1978 zakládá vlastní módní label. První vlastní kolekci představuje roku 1986. Pro pánskou módu si bere inspiraci z vojenských uniforem kombinovaných se sportovním lookem. Prosazuje high-tech přístup k pánské módě. Personalizovaná elegance, to je pánská móda Gianfranco Ferre. Typické jsou pro ni nášivky a prvky připomínající srst. Pozornost na sebe strhávají hlavně barvy v černé, bílé, khaki a šedé. Velmi často se vyskytují pánské kabáty dlouhé až na paty, pánská obuv potom ve sportovně aristokratickém stylu připomínající golfové boty v lakované kůži s logem.

Guess (22)

Čtyři bratři Marcianovi z Marseille ve Francii založili roku 1981 v Kalifornii oděvní společnost Guess. První nabídkou se staly džíny se třemi zipy zvané Marylin. I když se k nim obchodní domy i kritici zpočátku stavěli rezervovaně, nové džíny si brzy našly kupce. Jejich pánská móda zaměřená na džíny se například uplatnila i ve filmu Návrat do budoucnosti. V průběhu 90. let 20. století na trh uvedli luxusní kolekci povlečení pod značkou Guess Home. Každý polštář, peřina i prostěradlo bylo baleno samostatně ve fólii kopírující vzor materiálu. Také nabízeli ručníky, ovšem zájem o Guess Home brzy klesl a výrobu ukončili. Po roce 2000 vsadili na silný smysl pro styl. Zaměřili se na dámskou módu a pánskou módu pro mladě. Kromě oblečení nabízí i kolekci hodinek, šperky a parfémy. Silnou pozici si buduje dámská móda Marciano. Později přibyla i pánská řada Marciano. Vsadili rovněž na pánskou obuv s novým designem, dnes je k dispozici více než 15 stylů. Značka G by Guess je zacílena na mladé.

Liu Jo (16)

Lehkost a také přirozenost, tyto vlastnosti prezentuje italská módní značka, která svůj původ klade do roku 1995. Založili ji v italské Carpi poblíž Modeny bratři Marchiovi. Z jejího portfolia se velmi rychle staly velkým hitem především dámské svetry. Prosluly především svojí elegancí. Ostatně i další dámská móda z produkce Liu-jo vychází především z přirozeného zdůrazňování ženského půvabu. Jde o dámská trička a dámské halenky. Základ portfolia značky tvoří samozřejmě také džíny. Ovšem mimo oblečení jsou v nabídce také obuv, kabelky, peněženky, čepice a jiné doplňky. Liu-jo ale nezapomíná ani na mladé muže, pro které je určena pánská móda a také děti s dětskou módou. Pro značku je charakteristická hlavně kvalita a nadčasový design, spojuje klasiku s posledními trendy, součástí je i důraz na propracované detaily.

Marella (1)

Součást dnešního italského holdingu Max-Mara nabídla první kolekci v roce 1973, jako samostatná společnost vznikla roku 1988. Specializuje se na dámskou módu a důraz klade na to, aby cena odpovídala kvalitě výrobku. Zároveň podporuje zajímavou image. Cílem je uspokojit moderní ženu, dámská móda Marella je citlivá ke změnám trendů a změnám ve společnosti. Představuje dámské kabáty i dámské šaty, sukně a pláště. Kromě hlavní kolekce nabízí i kolekci Marella Tricot obsahující pletáž. Marella Sport je určena k neformálnímu oblékání, nabízí mikiny, tepláky, Lato B akcentuje současné trendy. Marella Accessori představuje jiné doplňky.

MAX&Co. (1)

Jedná se o značku působící v rámci portfolia loga Max-Mara. Max-Co zde reprezentuje především mládí a cílovou skupinu módy určené mladým ženám. Typické jsou pro Max-co zejména brýle. Dámská móda Max-Co nabízí oblečení využívající nové vzory a nové materiály. Brýle Max-Co se nebojí experimentovat, kombinovat různé věci, dají se v podstatě označit za šperk. Součástí kolekcí jsou dámské šaty, například kožené, nechybí pásky a jiné doplňky.

Michael Kors (2)

Americký módní návrhář Michael Kors založil v roce 2004 svoji značku. Už o dva roky předtím přitom nabídla exkluzivní linií pánské módy. Dále připravil kolekci dámské módy. Největší místo je v dámských kolekcích tradičně věnováno šatům, halenkám a sukním, dále jsou zde krátké kalhoty, džíny, plavky, tašky, boty a jiné doplňky. Prioritou jsou hlavně nadčasové kousky s důrazem na krásu a luxusní styl života. Určeny jsou pro sebevědomé ženy na úrovni, ale nechybí ani oděvy pro méně formální příležitosti. Existují dvě kolekce Michael Kors v širokém spektru velikostí a vyšší cenové hladině a potom MICHAEL MICHAEL KORS v nižší cenové úrovni. Modely z dílny Michaela Korse si oblíbila například herečka Catherine Zeta-Jones nebo Michelle Obamová. Důraz se klade na moderní a vkusné oblečení.

Moschino (2)

Ital Franco Moschino založil v roce 1983 značku Moschino. Postavil ji především na velmi inovativních, někdy až výstředních barevných návrzích. Prim i této módy hraje vtip, nápaditost a barvy. Návrhář se například inspiroval dílem excentrického Salvadora Dalího. Roku 1999 se značka stala součástí módní skupiny Aeffe. V rámci značky Moschino se prezentuje různá móda, například džíny jako Moschino Jeans, pánská móda jako Friends Men Moschino. V nabídce najdete saka, kalhoty, z barev červená, modrá, bílá, černá. Nechybí kabelky, pásky, i jiné doplňky, například ozdobné stuhy do vlasů. Součástí portfolia jsou i parfémy.